Reklama

Już mi nie żal mojego życia

Już mi nie żal mojego życia

26.03.2017
Czyta się kilka minut
Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserka: Dziecko jest dziełem absolutnym. Mocniejszym i ważniejszym niż wszystko inne, bo to jest człowiek.
Eliza Kubarska, kadr z filmu „K2. Dotknąć nieba” Fot. David Kaszlikowski / HBO
M

MARIA HAWRANEK: Ile razy widziałaś swój film „K2. Dotknąć nieba”?

ELIZA KUBARSKA: Od kiedy go zmontowałam? Pewnie kilkanaście.

Ale jak oglądałyśmy go ostatnio na Festiwalu Podróżników 100droga we Wschowie, to chyba się wzruszyłaś? Czy mi się wydawało?

No tak. Miałam nadzieję, że nikt nie zauważy. Było mi głupio, że ktoś pomyśli: jakaś niezrównoważona ta reżyserka, płacze na filmie, nad którym pracowała kilka lat. Zwykle oglądam początek, sprawdzam, czy działa dźwięk i obraz, i wychodzę. I wtedy też miałam taki plan. Ale tym razem nie mogłam wyjść.

Dlaczego?

Bo nie oglądałam go jak reżyserka. Tylko jak ktoś inny.

Mama?

Tak. Od ponad dwóch lat w moim życiu jest Kai. Jestem wspinaczką, fascynują mnie trudne technicznie ściany. I na początku tego filmu...

13479

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]