Reklama

Już mi nie żal mojego życia

Już mi nie żal mojego życia

26.03.2017
Czyta się kilka minut
Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserka: Dziecko jest dziełem absolutnym. Mocniejszym i ważniejszym niż wszystko inne, bo to jest człowiek.
Eliza Kubarska, kadr z filmu „K2. Dotknąć nieba” Fot. David Kaszlikowski / HBO
M

MARIA HAWRANEK: Ile razy widziałaś swój film „K2. Dotknąć nieba”?

ELIZA KUBARSKA: Od kiedy go zmontowałam? Pewnie kilkanaście.

Ale jak oglądałyśmy go ostatnio na Festiwalu Podróżników 100droga we Wschowie, to chyba się wzruszyłaś? Czy mi się wydawało?

No tak. Miałam nadzieję, że nikt nie zauważy. Było mi głupio, że ktoś pomyśli: jakaś niezrównoważona ta reżyserka, płacze na filmie, nad którym pracowała kilka lat. Zwykle oglądam początek, sprawdzam, czy działa dźwięk i obraz, i wychodzę. I wtedy też miałam taki plan. Ale tym razem nie mogłam wyjść.

Dlaczego?

Bo nie oglądałam go jak reżyserka. Tylko jak ktoś inny.

Mama?

Tak. Od ponad dwóch lat w moim życiu jest Kai. Jestem wspinaczką, fascynują mnie trudne technicznie ściany. I na początku tego filmu...

13479

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

gdy pojawiło się moje dziecko zauważyłem - zapewne naturalne - poczucie, że nie mogę być tak lekkomyślny. Przestałem wypływać na środek jeziora wpław itd itp Uważam, że rodzice muszą czuć się odpowiedzialni za zapewnienie swej obecności i opieki dziecku

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]