Reklama

Józefa Hennelowa odznaczona Krzyżem Komandorskim

Józefa Hennelowa odznaczona Krzyżem Komandorskim

02.09.2013
Czyta się kilka minut
W ubiegłą sobotę Józefa Hennelowa otrzymała z rąk wojewody małopolskiego Jerzego Millera Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.
Fot. Danuta Węgiel
O

Odznaczenie to zostało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony dóbr kultury narodowej. W uzasadnieniu czytamy: „Jej życiorys jest pięknym obrazem konsekwentnej realizacji formuły aktywnego patriotyzmu – przyjętej u progu dorosłości i realizowanej w całym życiu”.
Pani Józefo, droga Ziuto, serdecznie gratulujemy!

394

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]