Reklama

Jestem wierzący i jestem za in vitro

Jestem wierzący i jestem za in vitro

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Poparcie dla in vitro w ostatnim roku spadło w Polsce o 4 proc. - ogłosił 6 lipca CBOS. Badania wykazują, że większość osób wierzących świadomie popiera tę metodę, mimo że zna nauczanie Kościoła (84 proc.).
Z

Zgodę na in vitro w przypadku małżeństw wyraziło 73 proc. badanych, o 4 punkty procentowe mniej niż w ubiegłym roku. Akceptację dla tej metody w odniesieniu do par żyjących w konkubinacie wyraziło 58 proc., a 43 proc. byłoby skłonnych zgodzić się, by z zabiegów korzystały samotne kobiety. 59 proc. osób wierzących i deklarujących "stosowanie się do wskazań Kościoła" opowiada się za in vitro dla małżeństw niemogących mieć dzieci, a 27 proc. jest przeciwnych. Wg większości respondentów (66-69 proc.) nie popełniają grzechu ani lekarze wykonujący zabiegi zapłodnienia in vitro, ani kobiety poddające się tym zabiegom, ani też osoby działające na rzecz dopuszczalności metody lub popierające ją. Przeciw tworzeniu nadliczbowych zarodków jest 29 proc., a 56 proc. podziela opinię, że ważniejsza jest skuteczność techniki niż to, czy wszystkie zarodki zostaną przeniesione do organizmu...

1175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]