Reklama

Ładowanie...

Jestem wierzący i jestem za in vitro

13.07.2010
Czyta się kilka minut
Poparcie dla in vitro w ostatnim roku spadło w Polsce o 4 proc. - ogłosił 6 lipca CBOS. Badania wykazują, że większość osób wierzących świadomie popiera tę metodę, mimo że zna nauczanie Kościoła (84 proc.).
Z

Zgodę na in vitro w przypadku małżeństw wyraziło 73 proc. badanych, o 4 punkty procentowe mniej niż w ubiegłym roku. Akceptację dla tej metody w odniesieniu do par żyjących w konkubinacie wyraziło 58 proc., a 43 proc. byłoby skłonnych zgodzić się, by z zabiegów korzystały samotne kobiety. 59 proc. osób wierzących i deklarujących "stosowanie się do wskazań Kościoła" opowiada się za in vitro dla małżeństw niemogących mieć dzieci, a 27 proc. jest przeciwnych. Wg większości respondentów (66-69 proc.) nie popełniają grzechu ani lekarze wykonujący zabiegi zapłodnienia in vitro, ani kobiety poddające się tym zabiegom, ani też osoby działające na rzecz dopuszczalności metody lub popierające ją. Przeciw tworzeniu nadliczbowych zarodków jest 29 proc., a 56 proc. podziela opinię, że ważniejsza jest skuteczność techniki niż to, czy wszystkie zarodki zostaną przeniesione do organizmu...

1175

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]