Reklama

Jak pomóc kulturze? - opinie

Jak pomóc kulturze? - opinie

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Dla innego społeczeństwa
J

Jan Bernad

Każdy minister ma prawo do realizowania własnej wizji kultury, byleby nie stosował zasady spalonej ziemi wobec tego, co pozostawił jego poprzednik. A takich zamiarów minister Zdrojewski, zdaje się, nie ma. Jak rozumiem, obawy Pana ministra biorą się stąd, że polityka historyczna, z jej wszystkimi konsekwencjami, łącznie z zaangażowaniem znacznych środków, może stać się przeszkodą na drodze do modernizacji kraju, że skupiając uwagę Polaków na historii i tradycji, nie starczy już zapału, otwartości i innowacyjności na cywilizacyjny skok. Ta obawa wydaje się uzasadniona, niemniej w każdych tego typu działaniach powinien być zachowany złoty środek.

Jest wiele argumentów za tym, by tworzyć muzea, które w dzisiejszych czasach mają zupełnie inny charakter niż w poprzednich dziesięcioleciach. Wystawy współczesne przyjmują charakter...

9264

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]