Reklama

Jak chronić rodzinę we współczesnej Europie?

Jak chronić rodzinę we współczesnej Europie?

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Za dwa tygodnie, w wydaniu „TP” nr 39 dodatek poświęcony XIII Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 13 – 14 września.
a

a w nim m.in.:
rozmowa z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny abp. VICENSO PAGLIĄ
ARTUR SPORNIAK zastanowi się, w jaki sposób Kościół i religia może wspierać rodziny we współczesnym świecie
a także fragmenty najciekawszych wystąpień:
Bp Tadeusz Pieronek (Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego): Rola rodziny, jako naturalnej i podstawowej komórki życia społecznego, wywodzącej się z małżeństwa, stała się ostatnio przedmiotem poważnych sporów w Europie, a za nim poszły niepokojące działania, które są sprzeczne z chrześcijańską antropologią i lansują inną, naukową – jak twierdzą – wizję człowieka i świata. XIII konferencja krakowska, z cyklu: „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej” chce się bliżej przyjrzeć temu zjawisku, pytając głównie o to, czym jest rodzina dla chrześcijan i jak w tym świetle oceniać próby...

1017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]