Reklama

Ładowanie...

Ja na pewno nie

23.03.2003
Czyta się kilka minut
A

A mój syn i ja odkrywamy ostatnio nieznane kraje. Bardzo interesujące noszą nazwy. Katar. Komory. Omam. Alebania. Sam Marynarz. Bardzo piękne mają flagi i hymny. Odkrywamy te kraje w encyklopedii multimedialnej, w której oprócz krajów jest dużo innych rzeczy. Właściwie cały świat. Nadzwyczajnie ciekawy. „A pokaż te »Kości stopy« koło Kostaryki!” - prosi syn. Klikam więc i od razu objaśniam: „Widzisz, jakie ciekawe? Każdy człowiek ma w stopie właśnie takie kości”. „O, nie! Ja na pewno nie”.

Naszym największym odkryciem jest Papuga Nowa Zginęła. Jest to kraj mający flagę podzieloną po przekątnej i przedstawiającą zaginioną Nową Papugę po jednej, zaś gwiaździstą noc po drugiej stronie, ponieważ Papuga Zginęła nocą. Wszystkie kraje mają hymny, a że encyklopedia prezentuje je w wersji instrumentalnej, musimy domyślać się na podstawie flagi i stopnia wesołości melodii, o czym dany...

3859

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]