Reklama

Ładowanie...

Irak w internecie

Irak w internecie

20.07.2003
Czyta się kilka minut
Strony irackie i o Iraku
w

www.chez.com/irak/ - strona prowadzona przez Irakijczyków-emigrantów mieszkających we Francji (po francusku).

Oficjalne strony instytucji

Strony z informacjami, analizami i linkami nt. Bliskiego i Środkowego Wschodu

  • i-cias.com/e.o/ - Encyklopedia Orientu.
  • www.qantara.de/webcom/show_link.php?wc_c=400 - linki na temat Bliskiego Wschodu.
  • www.arabia.pl - polski portal, przygotowywany przez studentów arabistyki, dużo informacji, przeglądy prasy itp.
  • www.princeton.edu/~humcomp/dimensions.html - mapy historii Bliskiego Wschodu.
  • www.memri.gov - The Middle East Media Research Institute, instytut dokumentacyjno-analityczny, założony kilka lat temu w USA i mający oddziały w Europie i na Bliskim Wschodzie, którego celem jest przezwyciężenie bariery językowej, utrudniającej ludziom Zachodu pozyskiwanie informacji o świecie arabskojęzycznym; zawiera analizy, przeglądy prasy z Bliskiego i Środkowego Wschodu (ma podstrony m.in. po rosyjsku).

Opracował WP.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]