Reklama

Hulajnogi pod specjalnym nadzorem

Hulajnogi pod specjalnym nadzorem

13.05.2019
Czyta się kilka minut
Francuskie ministerstwo transportu od 1 września zakaże jazdy hulajnogami elektrycznymi po chodnikach – twierdzi dziennik „Le Parisien”.
N

Nowe przepisy mają również wprowadzić ograniczenie prędkości dla tych jednośladów do 25 km/h i zobowiązać wypożyczalnie do wyposażenia każdego z nich w dzwonek oraz w przednie i tylne światła.

Powodem decyzji jest gwałtownie rosnąca liczba wypadków z udziałem hulajnóg z napędem elektrycznym, które mogą rozpędzić się nawet do 50 km/h. Nowe przepisy wypchną je z chodników na ścieżki rowerowe i ulice – ale tylko te, na których obowiązuje maksymalne ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mandat będzie grozić również osobom jadącym takim jednośladem ze słuchawkami.

Podobne regulacje wprowadził niedawno Paryż, gdzie za jazdę hulajnogą elektryczną po chodniku grozi 135 euro kary. W Polsce na razie tylko władze Krakowa rozważają wprowadzenie ograniczeń ruchu dla hulajnóg z napędem elektrycznym. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]