Reklama

Hollywood z tektury

Hollywood z tektury

02.11.2014
Czyta się kilka minut
W nowym filmie Cronenberga „fabryka snów” staje się fabryką koszmarów.
C

Czego może szukać w Hollywood dziewczyna pokryta pooparzeniowymi bliznami? To pierwszy znak, że jesteśmy w kręgu obsesji Davida Cronenberga, którego wiele wcześniejszych filmów („eXistenZ”, „Crash”, „Mucha”) badało granice ludzkiego ciała oraz naszego bycia w ciele. Tym razem oszpecona skóra bohaterki stanowi krzyczący rewers dla tych wszystkich gładkich, naciągniętych skór, pozbawionych wieku i historii, które bohaterka „Map gwiazd” spotyka na swojej drodze.
Kiedy grana przez Mię Wasikowską nastoletnia Agatha przybywa do Los Angeles, szybko orientujemy się, że bynajmniej nie o karierę tu chodzi, ale o załatwienie mrocznych spraw z przeszłości. Cronenberg celowo skleja swój film o upadłym Hollywood z wytartych klisz. Nową pracodawczynią Agathy jest starzejąca się gwiazda Havana Segrand, gotowa na wszystko, by zdobyć rolę w remake’u filmu, w którym przed laty zagrała jej matka....

4626

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]