Reklama

Ładowanie...

Historia w Tygodniku (16/2007) - 80 lat Tadeusza Mazowieckiego

Historia w Tygodniku (16/2007) - 80 lat Tadeusza Mazowieckiego

16.04.2007
Czyta się kilka minut
Pierwszy niekomunistyczny premier niepodległej Polski, współtwórca jej Konstytucji, a w czasach PRL jeden z filarów "Solidarności", redaktor naczelny "Więzi" i współpracownik "Tygodnika Powszechnego" (do rozlicznych zaangażowań dodajmy jeszcze misję w Bośni w latach 1992-95...), kończy 80 lat.
P

Poświęcając mu to wydanie "Historii w Tygodniku" chcemy podziękować za siłę spokoju, umiar i upór, sztukę budowania kompromisu, niezawodną przyjaźń oraz przykład, czym jest głęboko, ale nieostentacyjnie przeżywane chrześcijaństwo.

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich, a także w...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]