Reklama

Historia w Tygodniku (16/2007) - 80 lat Tadeusza Mazowieckiego

Historia w Tygodniku (16/2007) - 80 lat Tadeusza Mazowieckiego

16.04.2007
Czyta się kilka minut
Pierwszy niekomunistyczny premier niepodległej Polski, współtwórca jej Konstytucji, a w czasach PRL jeden z filarów "Solidarności", redaktor naczelny "Więzi" i współpracownik "Tygodnika Powszechnego" (do rozlicznych zaangażowań dodajmy jeszcze misję w Bośni w latach 1992-95...), kończy 80 lat.
P

Poświęcając mu to wydanie "Historii w Tygodniku" chcemy podziękować za siłę spokoju, umiar i upór, sztukę budowania kompromisu, niezawodną przyjaźń oraz przykład, czym jest głęboko, ale nieostentacyjnie przeżywane chrześcijaństwo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich. W redakcji od...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]