Reklama

Historia piknikowa

Historia piknikowa

23.08.2011
Czyta się kilka minut
Skala rekonstrukcji historycznych jest odzwierciedleniem kondycji obywateli bezideowego państwa i świadectwem uodpornienia na kwestie traktowane serio.
C

Chcesz cofnąć się w czasie? Poczuć smak praw­dziwej przygody? Kochasz historię? Nie zastanawiaj się, przyjdź i poznaj ludzi z pasją. I stań się jednym z nich!" - w ten sposób ogłaszany jest nabór do powstających grup rekonstrukcji historycznej. Dalej czytamy, że "nieważna jest płeć, wiek, wzrost, zawód. W grupach rekonstrukcji historycznej członkowie mają nawet po... 99 lat! A grupa »Lata 20-te« z Lublina składa się z dwudziestu... dziewcząt!".

Według szacunkowych danych w Polsce istnieje nawet ponad 500 tego rodzaju grup i wciąż ich przybywa. Większość z nich to hobbyści, ale pojawiły się też firmy komercyjne oferujące pokazy. Gdy dodać do tego obecność czasopism, takich jak "Gazeta Rycerska" (dla zajmujących się rekonstrukcjami średniowiecza) czy "Do Broni!" (głównie rekonstrukcje XX- lub XIX-wieczne) i sporą liczbę specjalistycznych portali internetowych i...

16161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]