Reklama

Głosy o Austriackim Forum Kultury

Głosy o Austriackim Forum Kultury

24.05.2015
Czyta się kilka minut
W

WYDAWNICTWO CZARNE
Bez Was życie Wydawnictwa Czarne byłoby znacznie smutniejsze, a kulturalna mapa Warszawy istotnie uboższa. Bo Austriackie Forum Kultury przy ul. Próżnej to bulgoczący tygiel wymiany myśli humanistycznej, któremu życzymy z okazji pięknego jubileuszu, żeby nigdy nie tracił temperatury.

ALEKSANDRA DZIUROSZ – tancerka, choreografka, reżyserka
AFK to doskonały partner do tańca! Życzę, by dobra energia i życzliwość wracały do Austriackiego Forum Kultury w Warszawie z podwojoną siłą.

ADAM LIPSZYC – filozof, tłumacz, eseista
Czystą przyjemnością jest współpraca z Forum. Dzięki niej przeczytałem wiele książek, do których inaczej bym nie zajrzał, poznałem ludzi, na których inaczej bym nie trafił, przyszły mi do głowy pomysły, na które inaczej bym nie wpadł. Po prostu dobrze jest mieć kontakt z tym miejscem.

ADAM WIEDEMANN – poeta, prozaik, tłumacz i krytyk literacki
Austriackie Forum Kultury udowodniło mi, że można nie tylko czytać (i słuchać tudzież oglądać) wielkich Austriaków, lecz również na terenie poniekąd austriackim poczuć się trochę jak w domu, swobodnie i bez przesadnego napięcia.

RADEK KNAPP – pisarz, mieszka w Wiedniu
Forum jest tymi drzwiami, którymi za każdym razem wchodzę do Polski. Dlatego życzę nam wszystkim, by drzwi te pozostały otwarte, by żaden zły podmuch wiatru ich nie zatrzasnął i by nie daj Boże nie zostały zastąpione tymi nowoczesnymi, automatycznymi drzwiami, które ciągle się psują. Jestem nawet gotów czyścić klamkę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]