Reklama

Franciszek dla Julii

Franciszek dla Julii

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Na prośbę papieża Nuncjatura Apostolska w Polsce dołączyła do zbiórki pieniędzy na operację półtorarocznej Julii z Lubartowa, cierpiącej od urodzenia na rzadką chorobę nóg.
Z

Z prośbą o pomoc napisali do Franciszka rodzice dziewczynki. Wysokość kwoty, którą dysponuje obecnie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, pozostaje nieznana. Wygląda jednak na to, że dzięki papieskiemu wsparciu udało się w sumie zebrać co najmniej 350 tys. dolarów – tyle kosztuje pierwsza operacja w USA, której termin wyznaczono już Julii na maj. Leczenie, polegające na rekonstrukcji stawów, wyprostowaniu i wydłużeniu kości, ma zapobiec amputacji nóg dziecka i umożliwić mu chodzenie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]