Reklama

Franciszek dla Julii

Franciszek dla Julii

23.02.2015
Czyta się kilka minut
Na prośbę papieża Nuncjatura Apostolska w Polsce dołączyła do zbiórki pieniędzy na operację półtorarocznej Julii z Lubartowa, cierpiącej od urodzenia na rzadką chorobę nóg.
Z

Z prośbą o pomoc napisali do Franciszka rodzice dziewczynki. Wysokość kwoty, którą dysponuje obecnie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, pozostaje nieznana. Wygląda jednak na to, że dzięki papieskiemu wsparciu udało się w sumie zebrać co najmniej 350 tys. dolarów – tyle kosztuje pierwsza operacja w USA, której termin wyznaczono już Julii na maj. Leczenie, polegające na rekonstrukcji stawów, wyprostowaniu i wydłużeniu kości, ma zapobiec amputacji nóg dziecka i umożliwić mu chodzenie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]