Reklama

"Ferment / Irlandzki folk"

"Ferment / Irlandzki folk"

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Pismo już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród kolorowej papki zalegającej półki kiosków. Świetny jest nie tylko pomysł związany z formatem (rozmiaru płyty analogowej), ale i zawartość - obok materiału muzycznego masa tekstów (m.in. Ernesta Brylla, Wojciecha Ossowskiego, Radka Nowakowskiego i Jerzego Illga).

“Ferment / Irlandzki folk" to drugi numer wydawnictwa - w pierwszym ukazały się dwie płyty legendarnej grupy Osjan, zaś dodać wypada, iż zamieszczona tu premierowa płyta formacji Jacka Ostaszewskiego uhonorowana została Fryderykiem w kategorii etno-folk. “Ferment" poszedł zatem niejako za ciosem, po muzyce “praźródeł" decydując się na dwupłytową edycję utworów grupy grającej muzykę celtycką.

“Carrantuohill" istnieje od 1987 r., stanowiąc jedną z najwybitniejszych kapel folkowych naszego kraju. O talencie tworzących ją mieszkańców Rybnika i Żor świadczy fakt, iż podczas koncertów na Wyspach muzycy pytani byli przez autochtonów, z jakiej części Irlandii pochodzą... Ich nowe wydawnictwo to od strony muzycznej dwie bardzo różne płyty. Na “Irish ferment" znajdziemy 15 standardów muzyki celtyckiej, stanowiących wybór z poprzednich płyt śląskiej formacji, zaś “Irish...

1420

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]