Reklama

Episkopat zakazał „spowiedzi furtkowej”

Episkopat zakazał „spowiedzi furtkowej”

23.03.2015
Czyta się kilka minut
Biskupi, opierając się na opinii Komisji Wydziału Teologicznego KUL, zakazali praktykowania tzw. „spowiedzi furtkowej”.
J

Jej istota polega na zamykaniu „furtek”, które grzech miałby otwierać dla działalności demonicznej. Praktyka łączy elementy sakramentu pokuty, psychoterapii i egzorcyzmu. Poprzedza ją rozbudowany rachunek sumienia, który może zawierać nawet kilkaset pytań i dotyczyć nie tylko grzechów penitenta, lecz także jego rodziny i przodków. Miejscem, gdzie formuła „spowiedzi furtkowej” miałaby się narodzić, jest działający od 2006 r. Krąg Miłosierdzia Kapłanów, który skupia księży żyjących charyzmatem Wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie koło Sochaczewa. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]