Reklama

Episkopat poświęcił naród Sercu Jezusowemu

Episkopat poświęcił naród Sercu Jezusowemu

14.06.2021
Czyta się kilka minut
Z

Za grzechy „wykorzystania seksualnego małoletnich, popełnione zwłaszcza przez niektórych duchownych, i związane z tym grzechy zaniedbania ich przełożonych” przeprosił abp Stanisław Gądecki podczas odnowienia poświęcenia Kościoła i narodu Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Uroczystość odbyła się 11 czerwca w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w 100. rocznicę aktu poświęcenia.

Przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Jarosław Paszyński SJ podkreślił w homilii, że sercem Kościoła jest Serce Jezusa – źródło nieustannej odnowy jego wspólnoty oraz program duchowej formacji, mogący przemienić życie osobiste, rodzinne i społeczne. W uroczystości oprócz duchowieństwa uczestniczyli wierni, licznie zgromadzeni w świątyni oraz na dziedzińcu. Dlaczego przyszli? Refren kilku głosów: by dać świadectwo, że kult Serca Jezusa nadal jest aktualny i ważny. – Zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób odchodzi od Kościoła – tłumaczyła „TP” 19-letnia Agnieszka. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]