Reklama

Ładowanie...

Ekipa „Chłopów” weszła na plan

Ekipa „Chłopów” weszła na plan

10.08.2020
Czyta się kilka minut
MATERIAŁY PRASOWE
A

Aktorzy (w rolach głównych Kamila Urzędowska i Mirosław Baka) zagrają w pełnej inscenizacji, ale nakręcony materiał zobaczy tylko 50 artystów, którzy klatka po klatce (będzie ich ponad 70 tys.) przemalują film na obrazy olejne (na zdjęciu jeden z kadrów). Inspiracja: prace Józefa Chełmońskiego, Ferdynanda Ruszczyca i Leona Wyczółkowskiego. W ten sposób powstanie nowa ekranizacja „Chłopów” Władysława Reymonta w reż. Doroty Kobieli, autorki nominowanego do Oscara i Złotych Globów, opracowanego w tej samej technice, „Twojego Vincenta”. To pierwsze w historii kina pełnometrażowe animacje malarskie. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]