Reklama

Echo polskiej szarży

Echo polskiej szarży

24.11.2006
Czyta się kilka minut
rys. M. Owczarek
C

Chwilowy kryzys w Unii Europejskiej, wywołany przez polskie "weto", które może zablokować rozpoczęcie negocjacji nad nową umową między wspólnotą a Rosją - zadziałał jak wystrzelona w nocy świetlna raca: na moment ukazał faktyczne stanowiska i potencjał uczestników gry.

Z perspektywy Warszawy...

...w minionym tygodniu w Brukseli miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Najpierw, w poniedziałek, sporo zamieszania wywołał sprzeciw polskich dyplomatów w sprawie przyjęcia unijnego mandatu na rozmowy z Moskwą o nowym Porozumieniu o Partnerstwie i Współpracy (termin ważności obecnego upływa jesienią 2007 r.). Zmianę stanowiska polska delegacja uzależniła od decyzji strony rosyjskiej w kwestii obowiązujących od roku sankcji na polską wieprzowinę i produkty roślinne oraz ratyfikacji Karty Energetycznej i Protokołu Tranzytowego.

...
7975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]