Reklama

Ładowanie...

Echo polskiej szarży

24.11.2006
Czyta się kilka minut
rys. M. Owczarek
C

Chwilowy kryzys w Unii Europejskiej, wywołany przez polskie "weto", które może zablokować rozpoczęcie negocjacji nad nową umową między wspólnotą a Rosją - zadziałał jak wystrzelona w nocy świetlna raca: na moment ukazał faktyczne stanowiska i potencjał uczestników gry.

Z perspektywy Warszawy...

...w minionym tygodniu w Brukseli miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Najpierw, w poniedziałek, sporo zamieszania wywołał sprzeciw polskich dyplomatów w sprawie przyjęcia unijnego mandatu na rozmowy z Moskwą o nowym Porozumieniu o Partnerstwie i Współpracy (termin ważności obecnego upływa jesienią 2007 r.). Zmianę stanowiska polska delegacja uzależniła od decyzji strony rosyjskiej w kwestii obowiązujących od roku sankcji na polską wieprzowinę i produkty roślinne oraz ratyfikacji Karty Energetycznej i Protokołu Tranzytowego.

...
7975

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]