Reklama

Dziennikarze na celowniku

Dziennikarze na celowniku

05.01.2015
Czyta się kilka minut
118 dziennikarzy zginęło w 2014 r. podczas wykonywania zawodu (w 2013 r. – 105).
N

Najbardziej niebezpiecznymi dla nich regionami były Pakistan (14 ofiar), Syria (12), Afganistan i Palestyna (po 9), Irak i Ukraina (po 8 zabitych). Coraz więcej dziennikarzy trafia też do więzień; bywa, że są zmuszani – jak Ukraińcy ujęci przez Rosjan – do pracy na rzecz propagandy swych oprawców. Z powodu wykonywania swego zawodu w więzieniach na świecie przebywa dziś 178 dziennikarzy (najwięcej w Chinach, Erytrei i Iranie).

447

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]