Reklama

Ładowanie...

Dyrektor z przeszłością

02.07.2012
Czyta się kilka minut
„Buntownik z irokezem dyrektorem Starego Teatru” – donoszą media. Trzeba sprostować. Wybór Jana Klaty na to stanowisko nie jest wyborem kontrowersyjnym. Od kilku lat Klata jest klasykiem.
1

1

Sezon teatralny kończy się głośnymi nominacjami dyrektorskimi. Po zatwierdzonej mimo licznych głosów protestu kandydaturze Tadeusza Słobodzianka na cesarza teatralnego imperium, skupiającego kilka warszawskich scen, kolej przyszła na wyczekiwaną obsadę dyrektorskiego fotela Starego Teatru. Decyzja: dyrektorem zostanie Jan Klata.

Powiem od razu: decyzję przyjmuję z radością. Ostatnie dwa lata rządów Mikołaja Grabowskiego w Starym to okres zastoju. Klata to bez wątpienia świetny reżyser i duża indywidualność; od jego dyrekcji można wiele oczekiwać i stawiać jej ponadprzeciętne wymagania. Dlaczego zatem tej radości towarzyszy nuta sceptycyzmu?

2

„Buntownik z irokezem dyrektorem Starego Teatru” – donosi TVN 24. Trzeba sprostować. Wybór Klaty na dyrektora Starego nie jest wyborem kontrowersyjnym. Byłby takim – jakieś pięć...

5322

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]