Reklama

Dyrektor z przeszłością

Dyrektor z przeszłością

02.07.2012
Czyta się kilka minut
„Buntownik z irokezem dyrektorem Starego Teatru” – donoszą media. Trzeba sprostować. Wybór Jana Klaty na to stanowisko nie jest wyborem kontrowersyjnym. Od kilku lat Klata jest klasykiem.
1

1

Sezon teatralny kończy się głośnymi nominacjami dyrektorskimi. Po zatwierdzonej mimo licznych głosów protestu kandydaturze Tadeusza Słobodzianka na cesarza teatralnego imperium, skupiającego kilka warszawskich scen, kolej przyszła na wyczekiwaną obsadę dyrektorskiego fotela Starego Teatru. Decyzja: dyrektorem zostanie Jan Klata.

Powiem od razu: decyzję przyjmuję z radością. Ostatnie dwa lata rządów Mikołaja Grabowskiego w Starym to okres zastoju. Klata to bez wątpienia świetny reżyser i duża indywidualność; od jego dyrekcji można wiele oczekiwać i stawiać jej ponadprzeciętne wymagania. Dlaczego zatem tej radości towarzyszy nuta sceptycyzmu?

2

„Buntownik z irokezem dyrektorem Starego Teatru” – donosi TVN 24. Trzeba sprostować. Wybór Klaty na dyrektora Starego nie jest wyborem kontrowersyjnym. Byłby takim – jakieś pięć...

5322

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]