Reklama

Dynia polska

Dynia polska

05.11.2012
Czyta się kilka minut
Parę dni temu, w wiadomościach telewizji publicznej, pośród ogromnego zbioru informacji mrożących, znalazła się nowina na temat dyń.
O

Ogłoszono, że dynie z powodów symbolicznych, stały się tematem obrad i komunikatu poważnych gremiów. Tym samym dynia przestała być obiektem sezonowym, czy tematem jednego dnia, a stała się figurą, wobec której trzeba być ostrożnym, zwłaszcza religijnie, przez cały rok.

Nie ma chyba sporu, że hodowanie dyń jest zajęciem szalenie nudnym. Zwłaszcza dla osób energicznych i ruchliwych. Dynie rosną wolno i bez końca, o czym można się przekonać, wertując zdjęcia w internecie. Są na świecie dynie tak wielkie, że można by je – po wydrążeniu – zasiedlać rodzinami wielopokoleniowymi. Rzecz jasna, podlewanie tak ogromnej dyni musi przykuwać uwagę hodowcy bez ustanku, co najpewniej bez reszty koncentruje jego działalność mózgową. Podobnież dbałość, by do dyni nie wlazł przedstawiciel skoczkowatych, które to robale dyniami się żywią. Albo któryś z wciornastków atakujących bez pardonu,...

3623

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]