Reklama

Żołądek dyktatora

Żołądek dyktatora

30.09.2019
Czyta się kilka minut
Dziesięć tysięcy. To mnóstwo znaków, słowo honoru redaktora „TP”, że nawet zagadkę bytu, trwogę samotnej trzciny na wietrze, tudzież stracone zachody miłości da się w takiej porcji tekstu wyrazić.
PAWEŁ BRAVO
A

A jeszcze zostanie możliwość sporych skrótów, podobno jestem w tym niezły. Świeżo upieczona europosłanka z partii Wiosna (pamiętacie, był taki sezonowy projekt) Sylwia Spurek nie lubi się ograniczać i wystosowała długaśny adres do władz parlamentu. Całych pięć kartek, a myśl jedna: zapewnijcie wegańskie posiłki w stołówkach. Nie jest wcale tak, żeby dotychczas placówki te były całkiem pozbawione strawy niezwierzęcej, jak Twitter długi i szeroki krążyło zdjęcie dr Spurek zjadającej na obiad frytki i sałatkę. Świetny zestaw na lekki posiłek, moim zdaniem – ale to za mało odżywcze, głosi skarga. Kiedy weganka narzeka, iż bufet sałatkowy to niepełnowartościowe pożywienie, to zaczynam podejrzewać, że tu nie o głód żołądka, tylko o głód uwagi chodzi. Głód bycia ważnym i zauważonym.

Inicjatywa dr Spurek jest w najlepszym razie kontrproduktywna – bo dopóki świeża poselska krew będzie...

6119

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]