Reklama

Ładowanie...

Duch i marketing

04.07.2004
Czyta się kilka minut
Opinia, że Caritas to wyłącznie darmowe zupy i stare ciuchy, jest bardzo rozpowszechniona. Mało się mówi, że prowadzimy szkoły, domy pomocy, zapewniamy opiekę medyczną, organizujemy kursy obsługi komputera i agroturystyki dla ludzi ze środowisk wiejskich.
-

---ramka 333283|prawo|1---JAROSŁAW BOROWIEC: - Decyzja Episkopatu o powołaniu Księdza na stanowisko dyrektora Caritas Polska była...

KS. ADAM DEREŃ: - ...zaskoczeniem. Tym bardziej, że dosięgła mnie na Syberii, gdzie akurat zakładaliśmy świetlicę dla dzieci. Nie przypuszczałem, że będę musiał podjąć się takiego zadania. Przyzwyczaiłem się do Caritas diecezjalnej. Miałem i mam wiele planów, które chciałem realizować tu, we Wrocławiu. Chodzi o domy pomocy społecznej dla psychicznie chorych i upośledzonych intelektualnie. Placówki stacjonarne, które będą zapewniały nie tylko pomoc doraźną, ale całoroczną i całodobową. Planowaliśmy także rozbudowę sieci darmowych jadłodajni.

- W 1999 roku wrocławska Caritas jako jedyna w Polsce przyjęła grupę uchodźców z Kosowa. Jako jedyna prowadzi także dwie niepubliczne...

3953

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]