Reklama

Punkt widzenia

Punkt widzenia

18.07.2016
Czyta się kilka minut
Serca naprawdę mamy dobre. To, nad czym jeszcze można by teraz popracować, to przełożenie odruchów na systematyczność.
Fot. Marek Szczepański dla „TP”
Szymon Hołownia / Fot. Marek Szczepański dla „TP”
W

W Południowej Afryce trwa właśnie zima. Tym większy szacunek należy się załodze hotelu Windmill Hotel w Bloemfontein w prowincji Wolne Państwo, która pod koniec miesiąca zaopatrzy się w zimowe ciuchy, jedzenie i ruszy na ulicę, by rozdać to wszystko bezdomnym, a przede wszystkim – by spędzić noc w warunkach, w jakich oni śpią na co dzień. Z podziwem czytałem w lokalnej prasie, z jaką pomysłowością i zapałem pracownicy hotelu starają się wciągnąć w swoje działania mieszkańców. Ruch „Sleep Out”, który wystartował w Australii w 2006 r. z pomysłem corocznej przeprowadzki na ulicę szefów wielkich firm i innych osób, którym życie obrodziło dobrami, w RPA przyjął się wspaniale. Kolejna edycja akcji „CEO Sleep Out” (CEO, chief executive officer, to po naszemu szef) odbędzie się 28 lipca w Johannesburgu.

Wiele razy pisałem o tym pomyśle z entuzjazmem. Tu nie chodzi nawet o to...

6519

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]