Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Małżeństwo jest grobem cielesnej namiętności, seks w małżeństwie prędzej czy później gaśnie i przez to do kłusowania skłania, na nie do zniesienia próby wystawia, seks z instytucji małżeństwa powinien być wyrotowany i prawnie w małżeństwie zakazany.
il. Andrzej Dudziński
1

14 listopada | Na moje oko trzy miłości były w jego życiu, przy czym jednej mógł nie odnotować. Zero komizmu. Dwie były tak intensywne i tak rozległe, że śmiało mogły trzecią zasłonić. Prócz tego był mistrzem nie-odnotowywania, w sensie jak najdalszym od rozproszenia czy innej płycizny. Kiedyś – rzadkie, bardzo rzadkie w naszej nowożytnej historii były to sytuacje – gdy zasiedliśmy przy stoliczku nakryj się tym, co zawsze – roztkliwiwszy się nieco (rzadkość sama w sobie), popruł imponującą litanią własnych nieobecności w świecie – „nie zauważyłem, ani jak Gierek objął władzę, ani jak ją stracił, byłem nieprzytomny, jak nasi zdobywali srebro i jak Polak został Papieżem, gdy się ocknąłem, był stan wojenny, przykimałem, ocknąłem się ponownie – Polska była wolna”. Wziąłem od niego parę takich absolutnie skończonych monologów – przy czym nie gwoli paradoksu, a gwoli...

10023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]