Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Nie chcę stanąć twarzą w twarz z rzeczywistością! Ani mi to w głowie! A już stawanie twarzą w twarz z rzeczywistością Horubały to jest nieprzyzwoitość gruba i strata czasu czysta. Ja mam swój świat i swoją rzeczywistość.
Fot. Andrzej Dudziński
1

18 września | Dlaczego miałbym czytać, a już zwłaszcza „doczytywać” Horubałę? W dołączonym przez redakcję „Uważam Rze” (nr 38) do mojego niezłego zdjęcia tekście pt. „Banały w śmiertelnym sosie” (chyba powinno być: „nieśmiertelnym”? Literówka?) Horubała zarzuca mi, że w jakiejś z nim polemice twierdziłem, iż on twierdził, że Adam Michnik nie zna pewnego felietonu Antoniego Słonimskiego, podczas gdy on (Horubała) twierdził, że zna, ale zapomniał (nie Horubała, ma się rozumieć, a Michnik) i on (Horubała) nie sugerował Michnikowi, by pierwszy raz przeczytał wiadomy felieton, bo go przecież znał (Michnik), ale by go sobie (tenże) przypomniał.

Horubała pyta, czy tej finezji nie doczytałem? I dlaczego kłamię, że „nie znał”, skoro „nie pamiętał”? I jak ze mną dyskutować, skoro ciągle narzekam na głowę? To przecież „jak bić się z chorym”. Jeśli z konstatacji tej...

12316

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]