Reklama

Druga głowa

Druga głowa

15.05.2017
Czyta się kilka minut
Jakoś ostatnio, podczas rutynowego, porannego przeglądu fizjonomii, które to audyty – rzec trzeba szczerze – przynoszą co po raz spostrzeżenia nader przykre, zauważyliśmy coś absolutnie rewelacyjnego z punktu widzenia medycyny, fizjologii i ewolucji.
B

Była to jakby narośl. W pierwszym odruchu obmacaliśmy ją, badając trwożliwie stopień bolesności, nabrzmienia, by nie rzec wprost: złośliwości. Gula owa – a nie jest to wcale przesada – była drugą, nową głową, wyrosłą obok tej pierwszej, oryginalnej, i doskonale do niej podobną. Pukając w nią paluchami, dłubiąc a to w drugim nosie, a to w trzecim i czwartym uchu, słowem stosując klasyczne metody palpacji w elementarnym badaniu struktur anatomicznych, uznaliśmy w końcu, że w ciągu nocy majowej zostaliśmy ubogaceni przez naturę drugą, kompletną głową, jak jakiś smok albo, za przeproszeniem, orzeł pruski bądź to – do diaska – austriacki czy też rosyjski.
Zgodnie z pierwotnie pojętą zaradnością próbowaliśmy sobie jedną z głów natychmiast urwać, zawiązując nitkę na jej szyi, by, nim wyjdziemy na ulicę, głowa zbędna prędko uschła i odpadła, ale efekt był żaden. W tej sytuacji, zgodnie...

4019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]