Reklama

Ładowanie...

Dobre owoce

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Podpisuję się pod uwagami czytelników, krytykujących cykl tekstów o współczesnych zakonnicach. Artykuły są zbyt jednostronne, zarówno jeśli chodzi o zachowania zakonnic, jak ich duchowość (o niej zresztą mówią niewiele). Sposób ujęcia tematu jest bardziej nastawiony na efekt poruszenia, aniżeli zrozumienia, wejścia w głąb.
Z

Znam, na pewno nie wyczerpująco, posługę sióstr franciszkanek - choć widziana z zewnątrz, poparta jest wieloma rozmowami i wspólnymi pracami. W mojej parafii pracuje kilka sióstr, opiszę dwie z nich. Jedna jest organistką, prowadzi chórek dziecięcy, od czasu do czasu wspiera chór dorosłych, uczy w szkole. I jest przeważnie uśmiechnięta, czasem zmęczona, a bywa, że gdy coś pójdzie nie tak - i niezadowolona. Jak każdy z nas. Przy tym wszystkim zaś widać, że rozumie i przyjmuje swoje powołanie takim, jakie jest - my zaś doceniamy jego znaczenie dla parafii. Druga siostra jest starsza, bardziej wyciszona i pełna zrozumienia dla “tego świata". Moja żona znajduje z rozmowach z nią - czasem kilkuminutowych po Mszy niedzielnej, czasem dłuższych na spacerach - dużo wsparcia i wspólnotę myśli. Żona - matka czwórki dzieci, na co dzień zabiegana. Siostra - żyjąca od młodości w świecie...

2151

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]