Reklama

Dlaczego ja

Dlaczego ja

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Dlaczego mnie to spotkało? Tylu innych jechało tym samym pociągiem i nikomu nic, a tylko ja wylądowałem na wózku.
R

Rak, zawał, zator, złamana noga na dwa dni przed ślubem, krach gospodarczy, wybuch wojny, dlaczego akurat teraz, dlaczego akurat tej wiosny, dlaczego, dlaczego? Z góry trzeba powiedzieć, że odpowiedzi niemożliwej do podważenia nie ma, również ta podsuwana przez Biblię nie zadowala.

Prorok Izajasz, opisując los człowieka sprawiedliwego, którego Kościół utożsamia z Jezusem, mówi: „Pan pragnął zmiażdżyć go cierpieniem. Jeśli swoje życie odda jako ofiarę wynagradzającą”. Sprawiedliwy sługa za to, że „wydał na śmierć samego siebie i został zaliczony do przestępców”, za to, że „wstawiał się za przestępcami (...) wielu uczyni sprawiedliwymi, bo on weźmie na siebie ich winy. Dlatego w dziedzictwie przydzielę mu wielu i wielkie rzesze posiądzie jak zdobycz”. W ten sposób „pragnienie Pana spełni się przez niego. Po swojej udręce zobaczy światłość i nasyci się tym, co pozna”.

...

2862

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

umarło mi ostatnio kilka osób, więc mam na bieżąco pomijając to, że trudno być wierzącym gdy odchodzą za młodzi ludzie, pełni talentów, to zdanie "A dlaczego nie ja?" jest dobrze powiedziane gdy inni zapadają na raka, giną im dzieci itd, mogę tylko sobie powiedzieć, że idziemy jak wśró gradu kul na polu walki i tylko zaciskamy zęby - czy następna nie trafi nas. Tyle możemy zrobić

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]