Reklama

Ładowanie...

Diabłu świeczka, Bogu ogarek

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Jeśli Polski Balet Narodowy nie określi kierunku dalszych poszukiwań, eksperymenty z rozmaitością stylów i technik zaprowadzą go na manowce.
P

Przed premierą "Tańczmy Bacha" - ostatniego w tym sezonie spektaklu Polskiego Baletu Narodowego, spotkałam znajomych - modelowych odbiorców sztuki wysokiej. Para dojrzałych ludzi, ustabilizowanych życiowo i finansowo, obdarzonych dobrym smakiem, osłuchanych i oczytanych. Podróżujących, ciekawych świata i otwartych światopoglądowo. Ona wyznała wprost, że chce popatrzeć na pięknych ludzi i piękny taniec, on westchnął i oznajmił, że zamierza się rozkoszować piękną muzyką. Podejrzewam, że oboje wyszli z TW-ON rozczarowani. A przecież spektakl przyjęto hucznymi brawami.

Krzysztof Pastor - bodaj najszerzej znany w świecie polski tancerz i choreograf, od ponad dwudziestu lat związany z Het Nationale Ballet w Amsterdamie - objął zespół warszawskiego Teatru Wielkiego w marcu 2009 r. Przypomnijmy, że za kolejnym podejściem: w 2006 r. przegrał w konkursie z Jolantą...

9370

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]