Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Diabłu świeczka, Bogu ogarek

Diabłu świeczka, Bogu ogarek

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Jeśli Polski Balet Narodowy nie określi kierunku dalszych poszukiwań, eksperymenty z rozmaitością stylów i technik zaprowadzą go na manowce.
P

Przed premierą "Tańczmy Bacha" - ostatniego w tym sezonie spektaklu Polskiego Baletu Narodowego, spotkałam znajomych - modelowych odbiorców sztuki wysokiej. Para dojrzałych ludzi, ustabilizowanych życiowo i finansowo, obdarzonych dobrym smakiem, osłuchanych i oczytanych. Podróżujących, ciekawych świata i otwartych światopoglądowo. Ona wyznała wprost, że chce popatrzeć na pięknych ludzi i piękny taniec, on westchnął i oznajmił, że zamierza się rozkoszować piękną muzyką. Podejrzewam, że oboje wyszli z TW-ON rozczarowani. A przecież spektakl przyjęto hucznymi brawami.

Krzysztof Pastor - bodaj najszerzej znany w świecie polski tancerz i choreograf, od ponad dwudziestu lat związany z Het Nationale Ballet w Amsterdamie - objął zespół warszawskiego Teatru Wielkiego w marcu 2009 r. Przypomnijmy, że za kolejnym podejściem: w 2006 r. przegrał w konkursie z Jolantą...

9370

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]