Reklama

Depardieu na sianokosach

Depardieu na sianokosach

27.07.2015
Czyta się kilka minut
„Macie piękne kobiety, dobre mleko i dobre mięso. To jest to, czego potrzebuje taki mały byczek jak ja” – tymi słowami Gérard Depardieu chwalił Białoruś.
Fot. Andrey Stasevich / AFP / EAST NEWS
F

Francuski aktor odwiedził Aleksandra Łukaszenkę w jego posiadłości pod Mińskiem; obaj mężczyźni pozowali do zdjęć podczas sianokosów. „Widzę, że ludzie tu są szczęśliwi. Życie w tym kraju musi być bardzo przyjemne” – mówił aktor. 61-letni Łukaszenka rządzi Białorusią autorytarnie od 1994 r., jesienią znów startuje w wyborach prezydenckich, które zapewne wygra. 66-letni Depardieu przyjął w 2013 r. obywatelstwo Rosji, by uciec od płacenia we Francji 75-procentowego podatku dla bogatych; chętnie występuje obok Putina, nieustająco chwali Rosję i krytykuje Ukrainę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]