Reklama

Demokracja i Kościół

Demokracja i Kościół

05.01.2015
Czyta się kilka minut
Polski Kościół bywa krytykowany za to, że nie jest demokratyczny.
W

W istocie – jest. Hierarchowie koncentrują się na tematach nieistotnych z punktu widzenia Zbawienia. Po łebkach omawiana ideologia gender, noc żywych gejów i siedem łbów potwora seksualnej edukacji w szkołach tworzą nauczanie „Obrony cywilizacji”. Czy zadaniem Kościoła jest obrona cywilizacji? Czy bronił jej Jezus? Czy chrześcijaństwo jest w ogóle wyznaniem wielkich, broniących się zbiorowości?
Powyższe tematy z punktu widzenia jednostki szukającej drogi do Ojca są zwykłym nudziarstwem, jednak na masowym rynku idei plecenie na trzeciorzędne tematy przynosi sukces. Wielu ludzi chętniej słucha o podręczniku do deprawacji seksualnej niż o tym, by nie drzeć mordy na dzieci. To pierwsze do niczego nie zmusza, a pozwala widzieć w Kościele fajne miejsce op… innych. To drugie odwrotnie. Kościół polski ma najbardziej demokratyczne nauczanie w swoich dziejach i dlatego z dziejów tych...

957

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy każda "demokracja" jest tak krótkowzroczna? W czasach słusznie minionych, kościół dbał o inteligencję licząc na masy. Dziś liczy na masy (szare), ignorując tych którzy potrafią myśleć. A szkoda.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]