Reklama

Czym skorupka

Czym skorupka

02.07.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 23/12
S

Serię artykułów dotyczących problemów polskiej demografii warto zestawić z obrazem sytuacji młodych Polaków, wyłaniającym się z wywiadu KAI z prof. Mirosławą Grabowską, o którym pisaliście w „TP” nr 26. Mam jednak wrażenie, że w tych rozważaniach brakuje jednej rzeczy. Mianowicie: rodzinę zakładać i kształtować uczymy się przede wszystkim we własnych domach. Z ręką na sercu: jak często rodzice kładą nacisk na rozwijanie kontaktów koleżeńskich i przyjaźni, również z płcią przeciwną? Czy mówią dzieciom, jak ważne dla ich szczęścia jest znalezienie właściwego partnera i posiadanie szczęśliwej rodziny, czy raczej, że mają zrobić wszystko, żeby mieć jak najlepszą pracę? Czy to właśnie z domów nie wynosimy przekonania, że mamy się starać przede wszystkim o „karierę”, a reszta jakoby sama przyjdzie?

Pokolenie, które ma dziś rodzić dzieci, wyrosło w czasach ogromnego kryzysu i wyżu...

1465

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]