Reklama

Ładowanie...

Czyj jazz

14.09.2003
Czyta się kilka minut
Choć Radio Jazz nadaje muzykę niszową, na rynku utrzymuje się już od siedmiu lat. Prezentuje trudne do zdobycia płyty oraz unikalne koncerty. Początkowo ograniczało się do jazzu, z czasem zaczęło sięgać po rock, blues i etno. Zaczynało od Warszawy, rozszerzyło zasięg na Kraków. Nie pomogło. Teraz ma zamilknąć: w ub. tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyła mu koncesji. “Jazzową" częstotliwość przyznała spółce Ad Point (tej samej, której w lipcu przekazano częstotliwość katowickiego Rock Radia).
C

Członek Rady, Jarosław Sellin, tłumaczy, że stacje niszowe nie mają ekonomicznej racji bytu jako rozgłośnie samodzielne i dlatego Rada popiera projekty stworzenia sieci rozgłośni jazzowych obejmującej największe aglomeracje w kraju. Okazuje się też, że przewodnicząca Rady, Danuta Waniek, zaczęła telefonicznie sondować możliwość reasumpcji głosowania... Tu pojawiają się pytania tyczące nie tylko historii Radia Jazz, ale i polityki oraz stylu i jakości pracy samej KRRiT.

Jakie przesłanki kierują Radą, gdy likwiduje stację, która sprawdziła się na rynku, a w jej miejsce foruje inną rozgłośnię? Dlaczego tej wagi decyzja zapada bez uzasadnienia jej opinii publicznej (trudno za takie uznać wypowiedzi prasowe Sellina i zdawkowe oświadczenia rzeczniczki KRRiT)? Dlaczego w podobnej tajemnicy utrzymywane są motywy powtórzenia głosowania? (rzeczniczka Rady powiedziała...

1924

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]