Reklama

Czyj jazz

Czyj jazz

14.09.2003
Czyta się kilka minut
Choć Radio Jazz nadaje muzykę niszową, na rynku utrzymuje się już od siedmiu lat. Prezentuje trudne do zdobycia płyty oraz unikalne koncerty. Początkowo ograniczało się do jazzu, z czasem zaczęło sięgać po rock, blues i etno. Zaczynało od Warszawy, rozszerzyło zasięg na Kraków. Nie pomogło. Teraz ma zamilknąć: w ub. tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przedłużyła mu koncesji. “Jazzową" częstotliwość przyznała spółce Ad Point (tej samej, której w lipcu przekazano częstotliwość katowickiego Rock Radia).
C

Członek Rady, Jarosław Sellin, tłumaczy, że stacje niszowe nie mają ekonomicznej racji bytu jako rozgłośnie samodzielne i dlatego Rada popiera projekty stworzenia sieci rozgłośni jazzowych obejmującej największe aglomeracje w kraju. Okazuje się też, że przewodnicząca Rady, Danuta Waniek, zaczęła telefonicznie sondować możliwość reasumpcji głosowania... Tu pojawiają się pytania tyczące nie tylko historii Radia Jazz, ale i polityki oraz stylu i jakości pracy samej KRRiT.

Jakie przesłanki kierują Radą, gdy likwiduje stację, która sprawdziła się na rynku, a w jej miejsce foruje inną rozgłośnię? Dlaczego tej wagi decyzja zapada bez uzasadnienia jej opinii publicznej (trudno za takie uznać wypowiedzi prasowe Sellina i zdawkowe oświadczenia rzeczniczki KRRiT)? Dlaczego w podobnej tajemnicy utrzymywane są motywy powtórzenia głosowania? (rzeczniczka Rady powiedziała...

1924

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]