Reklama

Czego nie zna Sienkiewicz

Czego nie zna Sienkiewicz

28.05.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 22/12
A

Artykuł Bartłomieja Sienkiewicza „Kod nieznany” (nr 22/12) zbulwersował mnie niefrasobliwością sądów w powiązaniu z brakiem rzetelnej kwerendy (chociażby internetowej). Autor ubolewa nad anachronizmem polskiej historiografii, nie zadając sobie trudu, by poszukać informacji na temat działań polskich historyków, a szczególnie współpracowników i uczniów prof. Jerzego Topolskiego (o kontynuację którego spuścizny rzekomo zabiega).

Wyjaśniam więc, że na uniwersytetach takich jak np. UAM, UMCS, UJ, UW, UŁ, wokół profesorów: Andrzeja Wierzbickiego, Wojciecha Wrzoska, Marcina Kuli, Jana Pomorskiego, Krzysztofa Zamorskiego, Rafała Stobieckiego, Ewy Domańskiej (nie wyczerpuję listy), działają wielopokoleniowe grupy badawcze, które od kilkunastu co najmniej lat pracują na rzecz modernizacji polskiej historiografii oraz upowszechniania osiągnięć anglosaskiej, francuskiej czy generalnie...

1825

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]