Reklama

Czas huraganów

Czas huraganów

30.11.2020
Czyta się kilka minut
ARUN SANKAR / AFP / EAST NEWS
L

Liter łacińskiego alfabetu zabrakło w tym sezonie (trwał od początku czerwca do końca listopada) badaczom huraganów na Atlantyku do nazywania burz w kolejności alfabetycznej. Zaczęło się od Arthura i Berty, które uderzyły w Karaiby w maju. Naukowcy spodziewali się, że do końca listopada nad Atlantykiem przejdzie ok. 19 huraganów, ale już po wakacjach sięgnąć musieli po litery z alfabetu greckiego. Sezon zakończył dopiero huragan Iota. Nad Pacyfikiem też szalało dużo silnych burz tropikalnych. Na zdjęciu: w indyjskim mieście Puducherry po przejściu cyklonu Nivar, 26 listopada 2020 r. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]