Reklama

Czarne sny Adama Michnika

Czarne sny Adama Michnika

15.05.2007
Czyta się kilka minut
Adam Michnik /fot. P. Janowski / Agencja Gazeta
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Cała Polska huczy, że 15 maja, z okazji 18. rocznicy powstania "Gazety Wyborczej", Adam Michnik ogłosi odejście ze stanowiska redaktora naczelnego.

ADAM MICHNIK: - Cała Polska huczy? Słusznie! Tylko daty się nie zgadzają. Odejdę, kiedy przyjdzie na to pora. Ale jeszcze nie nadeszła.

- Ojciec, który towarzyszył córce do wieku pełnoletności, jeszcze się nie wyprowadza?

- Poczekam. Zobaczę, jak jej pójdzie na studiach.

Wróg czy sprzymierzeniec

- Niedawno na łamach "GW" ukazał się cykl Pańskich artykułów, których bohaterem był demokrata-sceptyk. Nie ma wątpliwości, że służył on za porte-parole autora tekstów. Dlaczego właśnie teraz uznał Pan, że taką postawę należało zdefiniować i obronić? Przed kim właściwie?

- Gdybym miał napisać tekst...

27870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]