Reklama

Cud tylko osobisty

Cud tylko osobisty

22.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 27/13
Z

Zarówno w artykule ks. Adama Bonieckiego „Jezus na stadionie”, jak i ks. Andrzeja Draguły „Znak zbawczy, nie medyczny” znalazłam odwołanie się przede wszystkim do pierwiastka wiary jako podstawy podejścia do fenomenu cudu. Nie są one po to, by wiarę umacniać, bo tylko w jej mocy mogą mieć znaczenie. I tak chyba to odczuwa wielu z nas (i ja sama) – cuda nie są mi „potrzebne”, bo, powtórzę za ks. Dragułą, „wystarczająco wielkie działanie Boga dostrzegam w zwyczajnym biegu rzeczy”. Nie jest to też sceptycyzm wobec tego, co nie daje się wytłumaczyć w świecie, gdzie tak wiele i coraz więcej daje się wytłumaczyć. Jak chyba każdy, mam potrzebę świadectwa wiary poza racjonalnością. Za każdym razem, gdy zwracam się do Boga, postępuję „nieracjonalnie”, ale i nie oczekuję namacalnych odpowiedzi.
Trwa Rok Wiary. Próbujemy się w nim odnaleźć, przyznając naszej wierze znaczenie w codziennym...

1424

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]