Reklama

Ctrl+Alt+Del

Ctrl+Alt+Del

25.09.2017
Czyta się kilka minut
Wszyscy mamy takie coś, no może zwierzęta nie mają (ale i tego nie wiemy z pewnością). Jedna rzecz, jedna mała rzecz – żeby nie rzec: „rzeczka” – którą byśmy w życiu zmienili, gdybyśmy mogli cofnąć się w przeszłość.
P

Przepraszam, teraz, kiedy już zapisałem pierwsze dwa zdania, na etapie pisania trzeciego naszła mnie korygująca refleksja, że jednak nie wszyscy tak mamy, są dwa wyjątki w historii ludzkości, dwa człowiecze egzemplarze, które absolutnie niczego nie żałują: Édith Piaf i Donald Trump. Wyjątki wyjątkami, a życie duchowe toczy się wartko naprzód, i właśnie w ramach tego – refleksyjnego – nurtu pojawiła się wiadomość o tej jednej jedynej rzeczy, której żałuje nie byle kto, bo Bill Gates. Otóż jego wyrzutem sumienia jest kombinacja klawiszy Ctrl+Alt+Del.

Gates wygłosił tę wiekopomną, choć nieco paradoksalną tezę podczas biznesowego panelu, więc bardzo, bardzo publicznie, niejako na oczach świata oświadczając, że teraz uważa, iż cała operacja restartu powinna być obsługiwana jednym klawiszem. Bardzo ważka deklaracja, w moim najgłębszym przekonaniu świadcząca o – skądinąd zauważalnej...

2204

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale wydaje mi się, Bill z perspektywy czasu uświadomił sobie, że reset nie był lekarstwem na komputerowe problemy. Tu nie chodzi o żałowanie czegokolwiek. Ułomności naszych wynalazków nie leczy rozpoczynanie od nowa ich budowy w ten sam sposób, komplikowanie uruchomiania resetu tylko opóźniło postęp i rozwiązywanie problemów. Utrudnianie naciśnięcia guzika atomowego wcale nie eliminuję zagrożenia, bo zagrożeniem nie jest ów przycisk, a głupota. Ja również nic bym w swym życiu nie zmieniał, gdybym dostał taką szansę. Trochę to dziwne, bo nie jestem bogaty, ani nie mam pięknej i mądrej żony, a dzieciom daleko do ideału, że o ich żonach nie wspomnę. Nawet sobie dzieciństwa spędzonego na pasaniu krów i ciężkiej pracy w polu bym nie zmieniał. W sumie nie było tak źle żeby być gorzej nie mogło. Owszem szkoda mi kasy płaconej na abonament RTV, bo to pieniądze najgorzej wydane w moim budżecie, cóż frycowe trzeba płacić. Właśnie takim frycowym był reset z kombinacją Ctrl+Alt+Del.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]