Reklama

Co minutę sprzedaje się milion plastikowych butelek

Co minutę sprzedaje się milion plastikowych butelek

23.04.2018
Czyta się kilka minut
W oceanach w 2050 r., według World Economic Forum, ma być więcej ton plastiku niż ryb.
GRAŻYNA MAKARA
N

Na ratunek mogą przyjść… bakterie. Odkryte dwa lata temu Ideonella sakaiensis jedzą plastik. Folię rozkładają w 6 tygodni, ale naukowcy właśnie usprawnili proces. Na razie o 20 proc., lecz wierzą, że reakcję można przyspieszyć nawet tysiąckrotnie. Chcą zmodyfikować już teraz stosowane w przemyśle bakterie E. Coli tak, by rozkładały plastik PET na jego wyjściowe składniki. Na zdjęciu: składowisko odpadów plastikowych w stolicy Ghany, Akrze. © WB

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]