Reklama

Chrześcijanki modliły się za wykluczonych

Chrześcijanki modliły się za wykluczonych

04.03.2019
Czyta się kilka minut
„Dodawaj sił uchodźcom i migrantom, którzy są wśród nas. Pomóż nam iść po stronie »biednych, kalekich, ułomnych i niewidomych«.
S

Spraw, abyśmy zawsze słyszeli ich krzyk!” – modliły się kobiety na całym świecie podczas tegorocznego Światowego Dnia Modlitwy. Ekumeniczne nabożeństwo, organizowane w 180 krajach świata w pierwszy piątek marca, w Polsce sprawowane było w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku. Tematem spotkania pod hasłem „Pójdźcie – oto wszystko jest gotowe” było wykluczenie społeczne. Co roku liturgię przygotowują chrześcijanki z innego kraju – w tym roku były to Słowenki. Pieniądze zebrane z tegorocznej kolekty przekazane zostaną na rzecz pomocy ofiarom handlu ludźmi.

Światowy Dzień Modlitwy (dawniej Światowy Dzień Modlitwy Kobiet) jest to ruch ekumeniczny o ponad 120-letniej tradycji. Od 1992 r. w pracach przygotowawczych i nabożeństwach Dnia uczestniczy Polski Związek Kobiet Katolickich. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]