Reklama

Chrystus Sługa

Chrystus Sługa

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Luty 1987, za trzy miesiące miałem przyjąć diakonat.
C

Częstochowa, spotkanie Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu "Światło - Życie". W pierwszym dniu wiadomość: właśnie umarł założyciel "Oazy", ks. Franciszek Blachnicki. Zdążył jeszcze nagrać ostatnią konferencję: przesłanie do uczestników spotkania. Słuchaliśmy jej z taśmy magnetofonowej w kaplicy Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W ciszy i skupieniu, świadomi, że słuchamy testamentu. Takie teksty zapamiętuje się na zawsze - i żyje on we mnie do dziś (pamiętam nawet melodię głosu Ojca: cichą, łagodną, wręcz monotonną - a mimo to koncentrującą na treści, a nie na formie). Są w niej fragmenty, które właśnie teraz trzeba przytoczyć:

"Wsłuchując się w teksty liturgiczne okresu od niedzieli Chrztu Pana i następującego po tej niedzieli okresu zwykłego, ciągle napotykamy motyw Chrystusa Sługi jako motyw przewodni tego okresu liturgicznego. Widocznie zależy na tym...

2869

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]