Reklama

Christo na jeziorze Iseo

Christo na jeziorze Iseo

20.06.2016
Czyta się kilka minut
„The Floating Piers” (ang. dryfujące pomosty) – tak nazywa się najnowsza instalacja Christo Jawaszewa – amerykańskiego artysty bułgarskiego pochodzenia, słynnego z „opakowywania” budowli i pejzaży.
Fot. Marco Bertorello / AFP / EAST NEWS
T

Tym razem artysta zbudował czterokilometrowe dryfujące pomosty na Lago d’Iseo (niedaleko Brescii), łączące brzeg lądu z Monte Isola – największą wyspą na jeziorze. Instalacja została otwarta 18 czerwca i ma być dostępna bezpłatnie dla zwiedzających non-stop przez szesnaście kolejnych dni i nocy (jedyną przeszkodą może być zła pogoda, która zresztą już w pierwszym dniu zmusiła organizatorów do zamknięcia mostu na kilka godzin). W ciągu dnia na taflę jeziora może wejść jednocześnie dziesięć tysięcy osób, w nocy liczba jest redukowana do czterech tysięcy. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]