Reklama

„Christmas In The Heart”

„Christmas In The Heart”

08.12.2009
Czyta się kilka minut
"Christmas In The Heart"Bob Dylan
B

Białoszewski i Le. mieli kiedyś zamiar przeżyć okres świąteczny bez usłyszenia choćby jednej kolędy. Gdyby pożyli dłużej, musieliby szerokim łukiem omijać również sklepy, w których powietrze aż lepi się od podkręconych grzejników i rozmamłanych, pseudoartystycznych wykonań bożonarodzeniowego repertuaru. Co gorsza, ten okres liturgiczny ciągnie się w parafiach św. Merkurego znacznie dłużej niż w kościołach pod bardziej kanonicznymi wezwaniami.

Rzadko bo rzadko, ale trafiają się wyjątki. Wprawdzie już sam tytuł nowej płyty Dylana mógłby nadwyrężyć zaufanie do artysty, obawy przecież mijają błyskawicznie. "Christmas In The Heart" okazuje się grą podjętą z tradycjami Bożego Narodzenia - na wielu planach: społecznym, religijnym, handlowym, graficznym, no i, rzecz jasna, muzycznym. Album jest zatem przedsięwzięciem charytatywnym. Już plastyka zasługiwałaby na...

2273

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]