Reklama

Ładowanie...

„Christmas In The Heart”

08.12.2009
Czyta się kilka minut
"Christmas In The Heart"Bob Dylan
B

Białoszewski i Le. mieli kiedyś zamiar przeżyć okres świąteczny bez usłyszenia choćby jednej kolędy. Gdyby pożyli dłużej, musieliby szerokim łukiem omijać również sklepy, w których powietrze aż lepi się od podkręconych grzejników i rozmamłanych, pseudoartystycznych wykonań bożonarodzeniowego repertuaru. Co gorsza, ten okres liturgiczny ciągnie się w parafiach św. Merkurego znacznie dłużej niż w kościołach pod bardziej kanonicznymi wezwaniami.

Rzadko bo rzadko, ale trafiają się wyjątki. Wprawdzie już sam tytuł nowej płyty Dylana mógłby nadwyrężyć zaufanie do artysty, obawy przecież mijają błyskawicznie. "Christmas In The Heart" okazuje się grą podjętą z tradycjami Bożego Narodzenia - na wielu planach: społecznym, religijnym, handlowym, graficznym, no i, rzecz jasna, muzycznym. Album jest zatem przedsięwzięciem charytatywnym. Już plastyka zasługiwałaby na...

2273

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]