Reklama

„Christmas In The Heart”

„Christmas In The Heart”

08.12.2009
Czyta się kilka minut
"Christmas In The Heart"Bob Dylan
B

Białoszewski i Le. mieli kiedyś zamiar przeżyć okres świąteczny bez usłyszenia choćby jednej kolędy. Gdyby pożyli dłużej, musieliby szerokim łukiem omijać również sklepy, w których powietrze aż lepi się od podkręconych grzejników i rozmamłanych, pseudoartystycznych wykonań bożonarodzeniowego repertuaru. Co gorsza, ten okres liturgiczny ciągnie się w parafiach św. Merkurego znacznie dłużej niż w kościołach pod bardziej kanonicznymi wezwaniami.

Rzadko bo rzadko, ale trafiają się wyjątki. Wprawdzie już sam tytuł nowej płyty Dylana mógłby nadwyrężyć zaufanie do artysty, obawy przecież mijają błyskawicznie. "Christmas In The Heart" okazuje się grą podjętą z tradycjami Bożego Narodzenia - na wielu planach: społecznym, religijnym, handlowym, graficznym, no i, rzecz jasna, muzycznym. Album jest zatem przedsięwzięciem charytatywnym. Już plastyka zasługiwałaby na...

2273

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]