Reklama

Chrapiącym ciężko

Chrapiącym ciężko

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Ani podróż pociągiem, ani autobusem nie wzmaga tak silnej uwagi i kontroli nad kondycją współpasażerów jak lot samolotem.
P

Pod naszymi szerokościami geograficznymi chóralne śpiewy w tyle autobusu czy pokazywanie sobie nawzajem dowodów osobistych w trakcie jazdy pociągiem, gdy zapasy na drogę wypito, nie budzą złych emocji. Wyłącznie dobre. Podróże uprawiane tradycyjnie, lądem, są od wieków świetną okazją do rozrywki, pogwarek, rekreacji i wypoczynku. W samolotach jest zupełnie inaczej. Unoszenie się w przestworzach budzi niepokój, uczula zmysły oraz napręża krytycyzm wobec bliźnich. Lot stworzenia bezskrzydłego to przecież zdarzenie nadprzyrodzone. Fantazje na temat latania można uprawiać w łóżku, przed zaśnięciem, gdy się jednak leci naprawdę, każdy się lęka. Dlatego tak często czytamy doniesienia o gwałtownych reakcjach podróżnych i policji na zupełnie błahe zdarzenia w samolotach. Człowiek nieco pijany staje się śmiertelnym wrogiem, kładący nakrycie głowy w miejscu niedozwolonym staje się...

3959

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]