Reklama

Były ksiądz, jeszcze człowiek

Były ksiądz, jeszcze człowiek

09.05.2004
Czyta się kilka minut
Podczas kolędy, pani pracująca w Urzędzie Pracy opowiedziała mi o “dziwnym przypadku". Zgłosił się do nich mężczyzna, około 40-letni, poszukujący pracy. Zapytano go, co potrafi i gdzie ostatnio pracował. - Właściwie nie wiem, co mógłbym robić - odpowiedział - parę miesięcy temu byłem jeszcze księdzem z 8-letnim stażem.
P

Pracownicy urzędu nie wiedzieli, jak się zachować. Mieli jedynie posadę konserwatora w ośrodku rekreacyjno-wodnym. Ofertę przyjęto, ale “szczęśliwiec" pozostawił wiele do myślenia świeckim, którzy spotkali się z eks-księdzem. Większość - jak wynikało z relacji mojej rozmówczyni - była zgorszona, niektórzy potępiali taki czyn, inni mówili, że to już nie człowiek.

Były ksiądz na pewno jest człowiekiem. Nawet w złodziejach, mordercach czy narkomanach można doszukać się człowieczeństwa, dlaczego w przypadku eks-księży tak łatwo tego nie zauważyć?

Pod jednym z supermarketów zaczepił mnie człowiek żebrzący o parę groszy. Do 1998 r. był moim współbratem w kapłaństwie. Mój kolega, z którym pracowałem w jednej z parafii, jest teraz specjalistą w firmie komputerowej. Inny krótko przed feriami spakował się i wyjechał z parafii, postanawiając nie zakładać...

3959

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]