Reklama

Ładowanie...

Było ich trzech...

18.12.2007
Czyta się kilka minut
W jednym z nich inna krew. I zdaje się, że cele też przyświecały mu inne. Mowa o Ludwiku Dornie oczywiście. Z trójki PiS-owskich buntowników on jeden ma za sobą długie lata współpracy i przyjaźni z braćmi Kaczyńskimi. Pozostali, Kazimierz M. Ujazdowski i Paweł Zalewski, to politycy wywodzący się z Unii Demokratycznej, a gdy w podobnym czasie powstawały PO i PiS, zdaniem wielu przypadkiem znaleźli się w tej drugiej partii. Także tylko Dorn dotrzym aczyńskiemu kroku w potyczkach z PO. Zalewski od wielu miesięcy był na marginesie partii, już raz wszczęto przeciw niemu postępowanie dyscyplinarne Ujazdowski stał z boku. Dorn ma jeszcze czego w PiS szukać, poza nim nie bardzo. Zalewski i Ujazdowski na odwrót.
W

Wydaje się więc, że gdy Dorn pisze w swoim blogu: "przypisywanie mi i moim kolegom motywów i intencji rozłamowych jest nieuczciwym, bezzasadnym pomówieniem", pisze tylko w swoim imieniu. Z drugiej strony konflikt na linii Kaczyński-Dorn sięga głębiej, bo istoty partii.

Teraz, po sobotnim zjeździe PiS nastąpi weryfikacja intencji i sił "reformatorów". Kaczyński bowiem poddał się weryfikacji i prawdopodobnie wynik głosowania nie różniłby się wiele, gdyby dopuszczono na zjeździe do otwartej dyskusji. Byli wiceprezesi powiedzieli już wszystko wcześniej w mediach i delegaci znali ich poglądy. Więcej: wykluczenie ich ze zjazdu powinno zwiększyć grono niezadowolonych w partii. Nie zwiększyło. Nie pomogła nawet zgrabna zagrywka Ujazdowskiego, który wypomniał Karolowi Karskiemu, rzecznikowi dyscyplinarnemu PiS, powiązania z "Ordynacką".

Kaczyński ze...

3016

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]