Reklama

Breżniew naszych czasów

Breżniew naszych czasów

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Zapowiedziana zmiana miejsc na szczytach władzy - premier Putin przesiada się na fotel prezydenta, prezydent Miedwiediew na fotel premiera - kończy okres niepewności co do sukcesji w Rosji.
N

Nie ma wątpliwości: po kolejnej udanej "kontrolowanej przesiadce" z fotela na fotel, ekipa rządząca z Putinem na czele dołoży wszelkich starań, aby utrzymać pełną kontrolę nad polityczną sceną i zasobami finansowymi. Wyznaczona 11 lat temu, na początku prezydentury Władimira Władimirowicza, strategia trwania przy sterze - i przy synekurach - nadal obowiązuje.

Kto na jakim stołku

Zgromadzeni na moskiewskich Łużnikach delegaci zjazdu partii Jedna Rosja (Jedinaja Rossija) przeżyli chwilę euforii - po czym zastygli w wyuczonym oczekiwaniu. Euforię wywołały wystąpienia premiera Putina i prezydenta Miedwiediewa, które zakończyły okres niepewności wokół kandydata obozu władzy w fasadowym plebiscycie, nazywanym wyborami prezydenckimi.

Spektakl był wyreżyserowany doskonale. Najpierw wystąpił Putin. Zaproponował, aby...

9115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]