Reklama

Boże Narodzenie: jak mogło wyglądać

Boże Narodzenie: jak mogło wyglądać

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza...
.

...na ilustrowany przeźroczami wykład dr. Piotra Winskowskiego pt. „Sceneria Bożego Narodzenia: prawdopodobna, fantastyczna, uniwersalna, symboliczna”, w niedzielę 27 stycznia, o godz. 18.00 do sali konferencyjnej HERBEWA (wejście od ul. Lubelskiej 29).

Sceny Zwiastowania, Bożego Narodzenia i Pokłonu Trzech Króli umieszczane są przez artystów w przestrzeniach kameralnych – w izbie, komnacie, betlejemskiej stajence. Zbadanie układów przestrzennych i ich krajobrazowego tła stanowi uzupełnienie lektury tekstów biblijnych o świadectwa ich rozumienia i przeżywania w dawnych wiekach.

Dr Piotr Winskowski jest architektem, adiunktem w Katedrze Architektury Środowiskowej Politechniki Krakowskiej i na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie; wykłada też na kierunku „kulturoznawstwo międzynarodowe” UJ. Zajmuje się teorią architektury, architekturą nowoczesną i ponowoczesną, relacjami...

989

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]