Reklama

Ładowanie...

Boże Narodzenie: jak mogło wyglądać

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza...
.

...na ilustrowany przeźroczami wykład dr. Piotra Winskowskiego pt. „Sceneria Bożego Narodzenia: prawdopodobna, fantastyczna, uniwersalna, symboliczna”, w niedzielę 27 stycznia, o godz. 18.00 do sali konferencyjnej HERBEWA (wejście od ul. Lubelskiej 29).

Sceny Zwiastowania, Bożego Narodzenia i Pokłonu Trzech Króli umieszczane są przez artystów w przestrzeniach kameralnych – w izbie, komnacie, betlejemskiej stajence. Zbadanie układów przestrzennych i ich krajobrazowego tła stanowi uzupełnienie lektury tekstów biblijnych o świadectwa ich rozumienia i przeżywania w dawnych wiekach.

Dr Piotr Winskowski jest architektem, adiunktem w Katedrze Architektury Środowiskowej Politechniki Krakowskiej i na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie; wykłada też na kierunku „kulturoznawstwo międzynarodowe” UJ. Zajmuje się teorią architektury, architekturą nowoczesną i ponowoczesną, relacjami...

989

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]